345 деца от община Добричка се включиха в конкурса за мартеници и осмомартенски картички

24.02.2022

Добавено от Телевизия Добрич на февруари 24, 2022

Представители на 11 училища в община Добричка се включиха в конкурса за мартеници и най-оригинална картичка за Международния ден на жената – 8 март, организиран от Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. 345 са участниците в традиционната надпревара. Детските творби бяха оценени от комисия, назначена със заповед на кмета Соня Георгиева. В конкурса за мартеници учениците са разпределени в три възрастови групи, а във всяка от тях се присъждат по три първи, втори и трети награди. Отличените участници обаче са повече, тъй като част от децата са работили в екип. При най-големите е присъдена и специална награда за три възпитанички на училището в село Победа. Общо 9 училища са отличени за общи композиции.

В осмомартенския конкурс се присъждат 19 награди, като и тук призьорите са повече.

Всички отличени ученици ще получат предметни награди, за некласираните участници са предвидени поощрения.

Класирани участници в конкурса за оригинална мартеница

І-ва възрастова група (І-ІV кл.)

І място Мелек Русева – І кл., Марина Колева- І кл., Ниляй Светославова – І кл. – ОбУ „Добри Войников“ с. Победа;

І място Рая Асенова – І кл.– СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;

І място Дамла Алил – ІI кл. ОУ „Васил Левски“ с. Божурово;

 

ІІ място Мерт Исинов – I клас– ОУ „Васил Левски“ с. Божурово;

ІІ място Христо Парашкевов – III кл., Георги Василев- ІV кл., Радостина Росицова- ІV кл.-ОУ „ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево;

ІІ място Тюркян Ниязи- III кл.,Анжела Алкинова- III кл.- ОУ „Отец Паисий“ с. Овчарово;

 

ІІІ място Ралица Николова – I кл. – ОУ „Отец Паисий“ с. Овчарово;

ІІІ място Селенай Али – ІV кл.- ОбУ „Пейо Яворов“ с. Стефаново;

ІІІ място Станислава Станчева – ІI кл.,Виктория Неделчева – ІI кл.- ОУ „Отец Паисий“ – с. Батово;

 

ІІ-ра възрастова група (V-VІІ кл.)

І място Гюллю Мустафа- V кл.- ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;

І място Шулц Керанов- V кл. – ОУ „Васил Левски“ с. Хитово;

І място Даяна Костова – VІ кл. – ОУ „Отец Паисий“ с. Батово;

 

ІІ място Мерве Станева -VІI кл. -ОУ „Христо Ботев“ с. Стожер;

ІІ място Алис Айхан – V кл.- ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;

ІІ място Руска Росенова VІI кл., Силвия Станимирова VІI кл., Шени Симеонова – VІI кл. – ОбУ „Добри Войников“ с. Победа;

 

ІІІ място Есин Реджеб – VІI кл. – ОУ „Климент Охридски“ с. Смолница ;

ІІІ място Златина Петрова – VІ кл.- ОУ „Христо Ботев“ с. Стожер;

ІІІ място Първи клас – СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит.

 

ІІI-та възрастова група (VIII-XII кл.)

Специална награда за оригинална изработка на тематична композиция „Градина с лалета“ се дава на Гюлсевим Демирева – Х кл., Кристина Руменова – Х кл., Анка Здравкова – Х кл. – ученички от паралелка „Шивачество“ в ОбУ „Добри Войников“ с. Победа.

 

Класирани участници в конкурса за картички за 8 март

 

І-ва възрастова група (І-ІV кл.)

І място – Леслян Девриш- II кл.- ОбУ „Пейо Яворов“ с. Стефаново;

І място Ямур Шенаси- II кл.- ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;

 

ІІ място Джиджи Сали – IV кл.- ОУ „Васил Левски“ с. Хитово;

ІІ място Дидем Етем – III кл. – ОУ „Васил Левски“ с. Хитово;

 

ІІІ място „Мартенски балерини“, изработени от Група ЦДО II кл. и III кл. – ОбУ „Добри Войников“ с. Победа;

ІІІ място Сияна Панчева – IV кл. – ОУ„ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево;

ІІІ място Веселин Аспарухов- III кл. и Севдалина Димитрова- III кл.-СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит.

 

ІІ-ра възрастова група (V-VІІ кл.)

І място Нарин Демирова – V кл., Димитър Жулиетов – V кл., Силвия Станимирова-VII кл., Невим Али- VII кл. от Група за занимания по интереси „Акварел“ V-VII кл.- ОбУ „Добри Войников“ с. Победа;

І място Гюлчин Анкова-VІ кл. – ОУ „Стефан Караджа“ с. Житница;

І място Радослава Генова- VІ кл.- ОУ „Отец Паисий“ с. Батово;

 

ІІ място Даниела Йорданова – VIIкл. и Мариян Юлиянов – VII кл.–ОУ „Климент Охридски“ с. Смолница;

ІІ място Зьохре Лютфи – ОУ „Васил Левски“ с. Хитово;

 

ІІІ място Риза Владимиров -VII кл. и Никет Тенур VI кл.- ОУ „Климент Охридски“ с. Смолница;

ІІІ място Ариф Демиров- VII кл. – ОУ„ Св. св. Кирил и Методий“ с. Дончево.

 

ІІI-ра възрастова група (VIII – XII кл.)

 

І място Гюлсевим Демирова – X кл.- ОбУ „Добри Войников“ с. Победа;

ІI място Жасмина Руменова – VIII кл. и Сесил Сейфетинова – VIII кл. – СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;

ІI място ХII кл. – СУ „Никола Вапцаров“ с. Карапелит;

 

ІІІ място Кристина Борисова -X кл.- ОбУ „Добри Войников“ с. Победа;

ІІІ място Анка Петкова- X кл.- ОбУ „Добри Войников“ с. Победа.

 

Класирани участници в конкурса за представени общи композиции от мартеници

 

І място ОбУ „Добри Войников“- с. Победа;

І място ОУ „Отец Паисий“ – с. Батово;

І място ОУ „Васил Левски“- с. Божурово;

 

ІІ място ОбУ „Пейо Яворов “- с.Стефаново;

ІІ място ОУ „Отец Паисий“ – с. Овчарово;

ІІ място ОУ „Климент Охридски“ – с. Смолница;

 

ІІІ място ОУ „Христо Ботев“ – с.Стожер;

ІІІ място ОУ „Стефан Караджа “ – с. Житница;

ІІІ място ОУ „Васил Левски “ – с. Хитово.

http://www.tvdobrich.com/2022/02/24/345-decza-ot-obsthina-dobrichka-se-vklyuchiha-v-konkursa-za-marteniczi-i-osmomartenski-kartichki/

предишна
  • Стожер
    27° C
    ясно небе
  • Победа
    27° C
    ясно небе
  • Карапелит
    27° C
    ясно небе
  • Овчарово
    27° C
    ясно небе
  • Ведрина
    27° C
    ясно небе
следваща
#
#
Нагоре